Природний газ та нафтопродукти: котирування цін на УЕБ

Діяльність системи Прозорро.Продажі дозволяє купувати енергетичні ресурси за найбільш доступними цінами. Робота системи налагоджена через ряд комерційних майданчиків. Популярною серед них виступає Українська енергетична біржа. Вона допомагає здійснювати купівлю та продаж ресурсів, дізнаватися останні зміни в котируваннях.

Вартість нафтопродуктів на публічних закупівлях на УЕБ

Вигідні ціни нафтопродуктів знати важко. На їх формування впливають різноманітні фактори. Особливу роль грають біржові котирування та ті, що встановлені на Українській Енергетичній біржі. Щоб дізнатися точне число, користуються попередньою вартістю,  курсами гривні, європейськими показниками та даними, запропонованими біржею.

Як встановлюється вартість природного газу на Українській енергетичній біржі

Спеціалісти створити особливу формулу, котра допомагає визначити вартість природного газу для публічних закупівель. При цьому звертають увагу на котирування хабу, NCG контракт Month+1 та середньозважену вартість місячних ресурсів природного газу, котру встановили спеціалісти Української енергетичної біржі.

Для розрахунку ціни можна використати особливий калькулятор. Щоб скористатися ним, потрібно ввести інформацію щодо дати укладення договору та встановлення ціни, попередньої вартості за 100 кубометрів газу в спеціальну форму.

Для більш точних даних без викривлень, варто проводити розрахунки з допомогою уточненої ціни за період від місяця з дати укладення договору.

Спеціалісти системи зазначають, що особливості зміни умов розрахунку вартості природного газу та нафтопродуктів слід визначати в процесі оформлення проекту договору.

Згідно з законодавством, обов’язково до складу тендерної документації має ввійти проект договору про закупівлю. В ньому зазначають порядок зміни умов. Замовнику потрібно самостійно скласти проект та включити в нього умови зміни. До його складу можуть входити тільки випадки, вказані в законах.

Слідкувати за змінами вартості природного газу можна, якщо перейти за посилання на сайт www.ueex.com.ua/auctions/gas-cost-calculator/. Кваліфіковані працівники нададуть інформаційну довідку про ринкову вартість ресурсів. На додаткові запитання дадуть відповідь за телефоном або електронною адресою, вказаною на сайті.